niedziela, 1 stycznia 2017

2017 - Greenery. In fabrics / 2017 - zieleń. W tkaninach

Greenery czyli soczysta zieleń, która została ogłoszona kolorem roku 2017 przez Pantone to dla mnie inspiracja do popatrzenie na moje wnętrze pod nowym kątem. Jak by mu było „do twarzy” z tak odważnym odcieniem? Trudno jednak zmieniać wystrój na jeden sezon. W takim przypadku tkaniny są naszym sprzymierzeńcem. Wykorzystanie tkanin do poduszek, zasłon, obić krzeseł to nie tak drogi sposób na metamorfozę lub uzupełnienie neutralnego do tej pory wystroju.

Zieleń podoba mi się od jakiegoś czasu i wybór na 2017 jest dla mnie wręcz wymarzony. Tym bardziej, że egzotyczne liście od kilku sezonów pięknie prezentują się w wielu kolekcjach materiałów i tapet.

Greenery with its energizing green tone, has been announced by Pantone as a color of 2017. This is an inspiration for me to look at my home decorations. How would I incorporate this “greenery” to fit the existing furniture? However it is difficult to change the whole look just for one season. In this case the textile industry will help. Cushions, armchair covers, blankets and curtains may handle the makeover to fresh up the interior.

I adore the green color for some time now so the Pantone’s choice is great for me. Especially as exotic leaves motives are available in may textile and wallpaper collections for a few seasons.

Ridex / Interiors by Clara

Przy okazji mojej „fałszywej” rolety rzymskiej poznałam kolekcję polskiej firmy, które w najbliższym sezonie mają szansę święcić tryumf ze względu na kolor, no i jakość. To wzory z kolekcji JUNGLE w ofercie RIDEX.

While finishing off my window with the false roman blind I explored the collection of the Polish company, which may please consumers with fresh patterns and quality. They are from  the JUNGLE collection offered by RIDEX.
RIDEX / Interiors  by Clara

 Interiors  by Clara / RIDEX

 Interiors  by Clara / RIDEX
Przy okazji pogłębiania zainteresowań udało mi się zebrać kilka informacji o ich tkaninach i inspiracjach dzięki pomocy pani Justyny Kasztelan. Myślę, że mogą się przydać przy urządzaniu i dekorowaniu w najśmielszych odcieniach zieleni czy innych:

- Materiał materiałowi nierówny. Jak ocenić jakość tkaniny na zasłony, poduszki? Na jakie parametry zwrócić uwagę na etykiecie, w opisie i co one mówią klientowi.

Tkaniny dzielą się na naturalne, mieszane i z włókien syntetycznych. Każda tkanina może być wykorzysta na zasłonę, prawie każda na poduszkę, ale już nie każda nadaje się na meble tapicerowane. Ważnymi parametrami przy wyborze tkanin na zasłony jest odporność na promienie słoneczne. Zwłaszcza przy oknach ze sporym natężeniem nasłonecznienia. Przy takich też oknach warto rozważyć użycie podszewki, która zabezpieczy nam tkaninę na długie lata.
Natomiast przy meblach tapicerowanych dużą uwagę należy kierować na ścieralność materiału,tzn. Martindele. Tkaniny, które są powyżej 30 000 Martindeli nadają się do tapicerowania mebli użytku domowego. Na kanapy, gdzie powierzchnia materiału jest większa zalecamy wybierać te z jeszcze wyższą ilością cykli. W domach gdzie królują małe dzieci lub pojawiają się zwierzęta warto rozważyć tkaniny które pokryte są warstwę np. Water Clean, ułatwiającą czyszczenie powierzchni. My oczywiście polecamy naszą tkaninę welur CROWN, która dzięki dodatkowej powłoce właśnie WATER CLEAN zatrzymuje krople płynów na wierzchu tkaniny i daje możliwość czyszczenia plam np. po długopisie czy ketchupie nawilżoną wodą szmatką. 

- Jakie trendy we wzornictwie obserwują Państwo w swojej branży.

Nie zmiennie na Polskim rynku króluje trend skandynawski. Uwielbiamy kolory biały, szary, kremowy. Bardzo się cieszymy znaczącym zainteresowaniem kolekcją JUNGLE, która na pewno nada indywidualnego i unikatowego charakteru do każdego wnętrza. Charakteryzuje się bogatą gamą oryginalnych wzorów. Obserwujemy, że coraz więcej klientów odważa się udekorować swój dom w odważniejsze wzory i kolory.

- Kolekcja Jungle jest odważna i takie wzory wcześniej widziałam tylko w zagranicznych ofertach. Co zainspirowało Państwa do tej kolekcji?

Według Prezesa RIDEX Stefana Czarnowskiego:
"Nieustannie śledzimy trendy wzornictwa na europejskich i światowych rynkach. Kreujemy kolekcje skupiając się na wzorach i kolorach dopasowanych do potrzeb i oczekiwań na rodzimym rynku. Cieszymy się, że słyszymy tak wiele dobrych słów na temat naszej pracy. 
Każda kolekcja RIDEX kreowana jest z najwyższą starannością. Dbamy o szczegóły wizualne oraz jakościowe. Staramy się najlepiej jak potrafimy dopasować do potrzeb rodzimego rynku.
Kolekcja JUNGLE była bardzo odważnym krokiem oraz przełomem w życiu firmy. Daje ona po sobie znać, że następne pokolenie przejmuje stery. Cieszymy się słysząc pozytywny oddźwięk płynący w rynku.
W Polsce jest coraz więcej odważnych osób, które nie boją się stworzyć wnętrza ciekawe i oryginalne. Też taką możliwość chcieliśmy stworzyć u Nas w RIDEX.”

Patrząc na kolorowe i energetyzujące wzory tkanin od RIDEX mam ochotę na zdecydowanie większe natężenie greenery. Do wazonu tylko kilka świeżych bujnych liści. Jak to przyjemnie będzie poczuć egzotykę wokół siebie, gdy za kilka miesięcy słońce mocniej zagrzeje.
 
Tracy / Interiors by Clara
I started to dig deeper to get for you some more useful info on fabrics and inspirations. I got some help from Justyna Kasztelan from RIDEX. I guess this can help you in decorating and making your choices in colors, not only green:

-The fabrics are very different in quality. There are many details on the labels but how they can help the customer?

The fabrics are natural or synthetic, or they are a mix of these two. Every fabric can be used for curtains and almost every one for a cushion cover, however not everyone is good for upholstery. If you are looking for curtains you need to take into account the sunlight resistance. When the sunlight is strong it is worth to have an additional lining, layer which makes the curtain or bling working for you for longer.

When we consider upholstery the wearability (abrasion ) is important i.e. the Martindale abrasion test. These fabrics rated at 30,000 rubs or more are suitable for home furniture upholstery. On the sofas and couches you should choose even higher rate. In case of children and animals at home it is worth selecting fabrics covered by the special cover e.g. water clean, which helps cleaning the cover. At RIDEX it is worth choosing the CROWN upholstery which is suitable to work in such conditions.

- What trends do you see when you observe your customers choices?

For a long time we see that the Scandinavian design is very popular. We love neutrals like white, grey, cream. We are very pleased how the JUNGLE collection is getting interest as it adds individualism and unique touch to each interior. It includes plenty of patterns. We observe that more and more customers loves to decorate their homes with vibrant patterns and colors.

- The JUNGLE collection is very extravagant when comparing to your other collections. What was the inspiration for it?

Based on the words of the company’s president, Stefan Czarnowski:
“We constantly follow the trends in European and global markets. We create our collections to match the expectations of our customers. We are happy when we hear good opinions on our work.
Each collection is made with the most care. Both visual aspects and the quality are important to us.
The JUNGLE collection was an unusual step in the history of our company. We can see that the next generation has started to lead it. And we are pleased to hear that customers like it. In Poland there is a growing number of customers who are interested in unusual and creative interiors. We would like to contribute to it.”

Looking at the fabrics of RIDEX I really would like to see more greenery in our interiors. Especially when the patterns include exotic leaves and birds. I just dream about vacation time.
RIDEX
Brak komentarzy:

Prześlij komentarzPinterest