niedziela, 27 listopada 2016

Holiday decor ideas / Pomysły na świąteczne dekoracje

Czy już powoli czujecie emocje związane ze zbliżającymi się świętami? Poddajecie się magii upiększania mieszkań i domów? Ja zabieram się za pierwsze nieśmiałe dekoracje. Tyle możliwości, dodatków w sklepach a w hurtowniach i na giełdach jest tyle pięknych kwiatów w niesamowitych kolorach, że trudno wybrać. Wybranie swojego koloru i motywu nie jest łatwe, gdy jesteś dosłownie bombardowana inspiracjami i pomysłami z wystaw sklepowych czy stron magazynów.

How are your holiday season preparations? Are you getting thrilled by new inspirations? I have started my decorating with just a few small items. I feel I need to test a few options as this is so difficult to choose a color, a theme, a style. Especially as you are literally bombarded with beautiful inspiring images of stores and magazines. 


Na razie testuję drobne próby a nastrój tworzy się sam. I trochę czerwieni, i trochę zieleni. Tak tradycyjnie choć nieco rustykalnie, choć z lekkim zapożyczeniem z kultury anglosaskiej. Niewielki koszt i zawsze zaskakuje mnie jak moje postronki do obwiązywania balkonowych krzaków pasują do takich stylizacji.


The first test of colors takes a very traditional red and green theme. Very simple with a little rustic touch. A garden tools I used for the bacony flowers during summer time can be a source of decorating ideas. Here a piece of my twine is used instead of the ribbon.


Wydaje mi się jednak, że bardziej elegancki styl klasyczny bardziej do mnie przemawia. Też na zielono, ale znacznie bardziej błyszcząco. Nawet koszyk w stylu boho otrzymał srebrne gwiazdki, na które w poprzednich latach jakoś miałam pomysłu. Jak to dobrze, że zbliża się ta pora roku, kiedy żadną miarą nie można przesadzić z ilością światełek, błyskotek, świecidełek. 


I can feel however that a more elegant classic style works for me better. Still I like the green very much but with more gloss and glamor. Even my boho styled basket got a few silver sparklig stars. Do you also like this decorating season when there is no such thing as too much shine, shimmer, glitter?Na razie od niedzieli dobrze mieć wieniec adwentowy z 4 świecami na każdą niedzielę tego okresu radosnego oczekiwania. Na giełdzie w Broniszach kupiłam piękne wstążki w stylu vintage. Jedna z nich herbaciano żółta z białym wzorkiem jodełki udekorowała świeczki. Tylko tyle skoro podstawką jest już złota taca, a nie zależy mi na przesadzie. Resztę dekoracji uzupełnił rozmaryn zamiast sztucznych choineczek dostępnych w sklepach. Czyż nie spełnia roli malutkiej choinki? Te listki-igiełki są po prostu idealne do takiej mini stylizacji. Jakoś w tym roku moje drzewka mocno odbiegają od tradycyjnej choinki...

This Sunday however we need the Advent wreath with 4 candles for each week of this cheerful waiting period. The flower market has a great offer of various ribbons and tapes. I have chosed a beautiful light yellow vintage ribbon with a chevron pattern. Just a simple candle decoration would be fine for me when the candles are placed on the golden tray. Instead of any mini Christmas tree available in shops I used the rosemary. Its narrow leaves are perfect for this styling. It seems I'm quite far from the traditional Christmas tree this year...Brak komentarzy:

Prześlij komentarzPinterest