wtorek, 21 lutego 2017

2017 outdoor trends // kolekcje na taras na 2017

Jeszcze luty, ale widzę, że Ci którzy mają balkony, ogrody i tarasy już przebierają powoli nogami. Trochę ciężko jeszcze kopać i sadzić o tej porze, jednak według mnie to już czas na szukanie pomysłów na kolejny letni sezon. Nad roślinami pomyślę niedługo, a teraz to co widać w wystroju i dodatkach do letnich salonów pod chmurką. 

It is still February, but I can see that these who love their balconies and gardens are already in the summer months. Maybe it's a little too early to plant your garden or buy pot flowers, but this is a great time to search for ideas for your summer place furniture and decorations.


A zapowiada się pięknie i kolorowo na 2017. Zebrałam najświeższe pomysły droższe i ekonomiczne, a wszędzie jest na co patrzeć. I mam wrażenie, że mocno widać miksowanie różnych stylów i zapożyczeń wzorów z odległych rejonów świata. 

U Laury Ashley jest kwiatowo jak zwykle. Tutaj zawsze jednak można wypatrzeć ciekawostki inne niż sielska Anglia. Tym razem trendy są zdecydowanie bardziej uniwersalne. A kilka dodatków mnie zachwyciło: cudne złote łyżeczki i ten miedziany w kolorze kosz na kwiaty lub owoce jest świetny.

And these new ideas prepared for 2017 season are colorful and bright. I have selected some of the trends, both from expensive and economy stores but I can see that all offers are beautiful. And what I see is a fantastic mix of various styles and inspirations from all over the world.

First at Laura Ashley, there is plenty of floral motives. But I can always find interesting items there which are not so directly driven by the English countryside. I see that this season the offer is more European or international. From items ideal for the garden party decor are these cute spoons. I love also the delicate basket great for summer fruits or flowers to decorate the table.

Laura Ashley

Laura Ashley 

U House of Frazer widać propozycje dla miłośników chłodnych uproszczonych dekoracji jak ze Skandynawii, przez klimaty śródziemnomorskie bo wręcz orgię barw prosto z dżungli.

Even more interesting offer is presented by UK's House of Fraser. They have somethiong for simplistic neutral Scandinavian design lovers, some Mediterranean decor and also hot color palette just from the jungle.
House of Fraser

House of Fraser

House of Fraser

A na koniec pozytywnie zaskoczyła mnie IKEA. Takich wzorów i kolorów nie spodziewałam się mimo widocznych zajawek, że sieciówka sięga poza dotychczasowe znane granice designu. Widzę, że jest i boho w wersji black & white (jak w Skandynawii), jak i piękne wzory podobne do indyjskich block printing (definicja tutaj). Ja już nie wiem czy jestem w  marokańskim Marakeszu czy na Bali. Ale chętnie przeniosę się w któryś z tych regionów na moim balkonie tego lata.

At the end what nicely surprised me is IKEA. Such bold colors and patters were not expected, athough I could see that the typical design has changed there. I could see that this season we can decorate with black & white boho (the Scandinavian version) but also with patterns similar to Indian block printing (like here). You just don't know whether you are on the Bali island or in Marrakech in Morocco. But I don't mind having one of these places on my balcony this summer.
IKEA

IKEA

IKEA

Dla mnie rewelacyjne są dywany na balkon z cienkich polipropylenowych rurek we wzory zarówno stonowane jak i w energetycznej szmaragdowej zieleni. Od 2 sezonów mam na balkonie, świetnie się trzymają i sprawiają wrażenie, że jestem nie na balkonie a w dodatkowym letnim pokoju. Zerknijcie poniżej na wzory:

I'm glad that IKEA offers these great polypropylene rugs in greats colors (including emerald green) and patterns. Especially, as for 2 seasons now I have had such rug on my balcony and this is amazing what a difference it makes. The balcony is just like another room in the summer. Check the photos below:
IKEA
I jak? Czujecie już ciepełko zbliżającego się lata?
And now would you feel a hot summer breeze?

Zdjęcia i informacje dzięki uprzejmości IKEA, House of Fraser, Laura Ashley.
Shared with the kind permission of IKEA, House of Fraser, Laura Ashley.

4 komentarze:

 1. Takie to piękne, że jest jak miód na moje zmarznięte serce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolory i słońce - planowanie lata, roślin i dekoracji pozwala przeżyć te zimne tygodnie. A w tym roku wyjątkowo barwne te propozycje.

   Usuń
 2. Latem zawsze żałuję, że mam mieszkanie bez balkonu. Myślę, że nawet najmniejszy balkon daje sporo radości. Zdecydowanie podobają mi się trendy przedstawione przez House of Frazer.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ukrywam, że nawet mały balkon ratuje człowieka w mieście. Jednak tkaniny, poduszki mozna wprowadzic do mieszkania aby tak poczuć wakacje mimo chodzenia do pracy. Trendy są bardzo kolorowe. Pozdrawiam.

   UsuńPinterest